Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakının MHP'li Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz oyların yüzde 46.86'sını alarak Silivri'nin yeni belediye başkanı seçildi.

Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakının MHP'li Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz oyların yüzde 46.86'sını alarak Silivri'nin yeni belediye başkanı seçildi.

31 Mart 2019 Pazar günü saat 08.00 itibariyle tüm Türkiye'de olduğu gibi Silivrili seçmenler de sandık başına giderek 2023 yılına kadar yönetim etkisi verecekleri yerel iktidar temsilcilerini belirledi. Kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakının MHP'li Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz oyların %46.86'sını alarak Silivri'nin yeni belediye başkanı seçildi. CHP Belediye Başkan Adayı Özcan Işıklar %43.84, DSP Başkan Adayı Selami Değirmenci %6.73 oy aldı.

Kaynak: Değişim Gazetesi

 

Volkan Yılmaz kimdir MHP'nin 31 Mart seçimlerindeki Silivri Belediye Başkanı Adayı Volkan Yılmaz oldu. Peki Volkan Yılmaz kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar... 67 İstanbul'un en batısında bulunan Silivri'de MHP'nin belediye başkanı adayı belli oldu. Uzun zamandır parti bünyesinde görev yapan ve son seçimlerde 6. sıradan milletvekili adayı olarak belirlenen Volkan Yılmaz 31 Mart'ta MHP'yi temsil edecek. Bu gelişme üzeriine Silivri halkı başta olmak üzere birçok İstanbullu MHP Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz kimdir? sorusunu soruyor. İşte Yılmaz'ın hayatına dair bilgiler... Volkan Yılmaz kimdir? Volkan Yılmaz 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Bölgesi, 6'nci sıradan millet vekili adayıdır. 17.01.1972 tarihinde İstanbul Silivri'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladıktan sonra yüksek öğrenimini de Uludağ Üniversitesi'de noktalamıştır. Akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinin ortağıdır. Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Üyesi ve Yüksek istişare Konseyi Üyesi'dir. Ayrıca Büyükçekmece Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin Kurucu üyesi'dir. 2008 yılında kurulan Türkata Stratejik Araştırmalar Eğitim ve Kültür Vakfı'nın mütevelli heyetindedir. Uzun yılları profesyonel futbol oynamış, çeşitli kulüplerde yöneticilik yapmış ve bir dönem İstanbul Amaatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Teşkilat Başkanlığı görevi üstlenmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
 

Kaynak: Gazete Damga
Bu içerik Gazete Damga'dan alınmıştır

 

 

Silivri İstanbul

Nisan 1, 2019

Silivri, Marmara Denizi boyunca sahili olan İstanbul'un merkeze uzak ilçelerinden biridir.  Silivri, İstanbul il merkezinin 67 kilometre batısında, (eski E-5)D-100 karayolu üzerinde bulunan bir sahil kentidir.

Silivri Coğrafi Konumu

Çatalca Yarımadası'nın güney kısmında, 41 derece, 3 dakika kuzey paraleli ve 28 derece, 20 dakika doğu meridyenlerinin kesiştiği noktadadır. Batısında Tekirdağ iline bağlı Çorlu ve Marmara Ereğlisi ilçeleri, doğusunda İstanbul iline bağlı Büyükçekmece ilçesi, kuzeyinde İstanbul iline bağlı Çatalca ilçesi, kuzeybatıda Tekirdağ iline bağlı Çerkezköy ilçesi, güneyinde ise Marmara Denizi yer alır. 

Marmara Denizi'ne kıyılarının uzunluğu yaklaşık 45 km. olan ilçenin yüzölçümü yaklaşık 760 km²'dir (tarım arazileriyle birlikte 860 km²). 

 

İlçe toprakları genelde az eğimli alanlardır. Silivri yöresinin içinde bulunduğu bölgedeki topografya, hafif dalgalı düzlükler biçiminde, yüksekliği 60 metreyi geçmeyen tepeler şeklindedir. Söz konusu topografya; güneyde deniz kıyısından başlamakta ve kuzeye doğru yavaş yavaş yükselmektedir. Doğuda, Muratçeşme bölgesindeki Keltepe ile Araptepe, başlıca engebeleri oluşturmaktadırlar. İlçe dahilinde yüksek dağlar bulunmamaktadır. İlçe sınırlarında çok önemli akarsu yatakları olmayıp Çanta Deresi, Gelevri Deresi, Kova Deresi, Tuzla Deresi ve Karılar Deresi gibi küçük dere ve çaylar bulunmaktadır...

 

Silivri'nin İstanbul'daki konumu

Bilgiler

Yüzölçümü:

760 km²

Koordinatlar

41°07′K, 28°25′D

Rakım

 

Genel bilgiler

Türkiye

 

Coğrafi Bölge:

Marmara

İl

İstanbul

Alan Kodu

212

Plaka

34

   
   

Silivri Belediye web sitesiww.silivri.bel.tr

 


Kaynak: Türkiye Rehberi